Konstytucja Księstwa Sarmacji Ustawy Rozporządzenia wykonawcze Księstwo Sarmacji Dziennik Praw Księstwa Sarmacji

Decyzje administracyjneWyniki wyborów i referendów, poz. 2121 [X]

Grodzisk, dnia 23 grudnia 2007 r.

Obwieszczenie Księcia

o wynikach wyborów do Izby Poselskiej

§ 1.

Na podstawie art. 7 ust. 3 Dekretu Księcia Sarmacji z mocą ustawy nr 289 — Ordynacji wyborczej do Izby Poselskiej z dnia 1 czerwca 2006 r., zwanego dalej „Ordynacją wyborczą”, podaję do publicznej wiadomości wyniki wyborów do Izby Poselskiej:

  1. Liczba osób uprawnionych do głosowania: 117 (100%).
  2. Liczba oddanych głosów: 116 (99.15%).
  3. Liczba głosów pierwszej preferencji oddanych na poszczególnych kandydatów:
    1. Robert Bryg: 2,
    2. Adam Dziedzic: 1,
    3. Yaraeh kaw. Euskadi: 2,
    4. Artur Komosiński: 0,
    5. Michał v-hr. Radetzky: 4,
    6. Mirosław Iwan bnt. Slipyj: 8,
    7. Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski: 15,
    8. Anna s.d. Fryziak y Euskadi: 2,
    9. Bartosz kaw. von Thorn-Mackiewicz: 3,
    10. Edyta s.d. von Thorn-Wołyńczyk: 1,
    11. Guedes de Lima: 1,
    12. Tomasz bnt von Thorn-Wołyńczyk: 8,
    13. Kamil Piotr Euskadi: 1,
    14. Daniel bar. Chojnacki: 12,
    15. Michał mar. Ł.: 2,
    16. Michael bar. von Lichtenstein: 14,
    17. Jakub v-hr. Bakonyi: 4,
    18. Michał bar. Sosnowiecki: 5,
    19. Aaron kaw. von Lichtenstein-Rozman: 9,
    20. Krzysztof St. M. hr. Konias: 8,
    21. Artur Dębowski: 2.
  4. Liczba oddanych głosów pustych: 12 (10.34%).

§ 2.

Na podstawie art. 7 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandaty poselskie uzyskali:

  1. Nowa Prawica Sarmacka: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski,
  2. Nowa Prawica Sarmacka: Tomasz bnt von Thorn-Wołyńczyk,
  3. Sarmacka Partia Demokratyczna: Daniel bar. Chojnacki,
  4. Sarmacka Partia Demokratyczna: Michael bar. von Lichtenstein,
  5. Sarmacka Partia Demokratyczna: Aaron kaw. von Lichtenstein-Rozman,
  6. Sarmacka Partia Demokratyczna: Krzysztof St. M. hr. Konias,
  7. Sarmacka Partia Demokratyczna: Michał bar. Sosnowiecki.

§ 3.

Raport wygenerowany przez oprogramowanie wyborcze:

Election: Ballot data from C:\Documents and Settings\Piotr\116-117.txt.
Method: British Columbia STV
Number of Ballots: 104
Threshold Name: Droop Static Whole
Threshold Value:  14.0
Delayed Transfer of Surplus: Not Enabled.
Batch Elimination: None
21 candidates running for 7 seats.

 R| SLIP| CZEK| FRYZ| WOLY| MACK| EDYT| LIMA| KPEU| LASK| BAKO| CHOJ| LICH| ROZM| KONI| SOSN| RADE| DEBO| EUSK| BRYG| DZIE| KOMO|Exhau|Surpl
--+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----
 1|  8.0| 15.0|  2.0|  8.0|  3.0|  1.0|  1.0|  1.0|  2.0|  4.0| 12.0| 14.0|  9.0|  8.0|  5.0|  4.0|  2.0|  2.0|  2.0|  1.0|  0.0|  0.0|  1.0
 2|  8.0| 14.0|  2.5|  8.1|  3.4|  1.0|  1.1|  1.0|  2.0|  4.0| 12.0| 14.0|  9.0|  8.0|  5.0|  4.0|  2.0|  2.0|  2.0|  1.0|  0.0|  0.0|  0.0
 3|  8.0| 14.0|  2.5|  8.1|  3.4|  1.0|  1.1|  1.0|  2.0|  4.0| 12.0| 14.0|  9.0|  8.0|  5.0|  4.0|  2.0|  2.0|  2.0|  1.0|     |  0.0|  0.0
 4|  8.0| 14.0|  2.5|  8.1|  3.4|  2.0|  1.1|  1.0|  2.0|  4.0| 12.0| 14.0|  9.0|  8.0|  5.0|  4.0|  2.0|  2.0|  2.0|     |     |  0.0|  0.0
 5|  8.0| 14.0|  2.5|  8.1|  3.4|  3.0|  1.1|     |  2.0|  4.0| 12.0| 14.0|  9.0|  8.0|  5.0|  4.0|  2.0|  2.0|  2.0|     |     | -0.0|  0.0
 6|  8.0| 14.0|  2.5|  8.1|  4.4|  3.0|     |     |  2.0|  4.0| 12.0| 14.0|  9.0|  8.0|  5.0|  4.0|  2.0|  2.0|  2.0|     |     |  0.0|  0.0
 7|  8.0| 14.0|  2.5|  8.1|  4.4|  3.0|     |     |  2.0|  4.0| 12.0| 14.0| 10.0|  8.0|  5.0|  4.0|     |  3.0|  2.0|     |     |  0.0|  0.0
 8|  9.0| 14.0|  2.5|  8.1|  5.4|  3.0|     |     |  2.0|  4.0| 12.0| 14.0| 10.0|  8.0|  5.0|  4.0|     |  3.0|     |     |     |  0.0|  0.0
 9|  9.0| 14.0|  2.5|  8.1|  5.4|  3.0|     |     |     |  5.0| 12.0| 14.0| 10.0|  9.0|  5.0|  4.0|     |  3.0|     |     |     |  0.0|  0.0
10|  9.0| 14.0|     |  9.1|  5.9|  3.1|     |     |     |  5.0| 12.0| 14.0| 10.0|  9.0|  5.0|  4.0|     |  3.0|     |     |     |  1.0|  0.0
11|  9.0| 14.0|     |  9.1|  6.9|  3.1|     |     |     |  5.0| 12.0| 14.0| 10.0|  9.0|  5.0|  4.0|     |     |     |     |     |  3.0|  0.0
12|  9.0| 14.0|     |  9.1|  7.9|     |     |     |     |  5.0| 13.0| 14.0| 10.0|  9.0|  5.0|  4.0|     |     |     |     |     |  4.0|  0.0
13|  9.0| 14.0|     | 10.1|  7.9|     |     |     |     |  6.0| 13.0| 14.0| 10.0|  9.0|  7.0|     |     |     |     |     |     |  4.0|  0.0
14|  9.0| 14.0|     | 10.1|  7.9|     |     |     |     |     | 17.0| 14.0| 10.0| 10.0|  8.0|     |     |     |     |     |     |  4.0|  3.0
15|  9.0| 14.0|     | 10.1|  7.9|     |     |     |     |     | 14.0| 14.0| 10.7| 11.2|  8.7|     |     |     |     |     |     |  4.4|  0.0
16|  9.0| 14.0|     | 15.7|     |     |     |     |     |     | 14.0| 14.0| 10.7| 11.4|  9.7|     |     |     |     |     |     |  5.5|  1.7
17|  9.1| 14.0|     | 14.0|     |     |     |     |     |     | 14.0| 14.0| 10.8| 11.7|  9.8|     |     |     |     |     |     |  6.5|  0.0
18|     | 14.0|     | 14.0|     |     |     |     |     |     | 14.0| 14.0| 10.8| 12.7|  9.9|     |     |     |     |     |     | 14.5|  0.0

Round  1: Count of first place rankings.
          Candidate CZEK is elected.
          Candidate LICH is elected.
Round  2: Transferring surplus votes from candidate CZEK.
Round  3: First elimination round.
          Eliminating candidadates without any votes.
          Eliminating candidate KOMO.
Round  4: Tie when choosing candidate to eliminate.
          Tie at round 3 between EDYT, KPEU, DZIE.
          Tie at round 2 between EDYT, KPEU, DZIE.
          Tie at round 1 between EDYT, KPEU, DZIE.
          Tie broken randomly.
          Eliminating candidate DZIE.
Round  5: Eliminating candidate KPEU.
Round  6: Eliminating candidate LIMA.
Round  7: Tie when choosing candidate to eliminate.
          Tie at round 6 between LASK, DEBO, EUSK, BRYG.
          Tie at round 5 between LASK, DEBO, EUSK, BRYG.
          Tie at round 4 between LASK, DEBO, EUSK, BRYG.
          Tie at round 3 between LASK, DEBO, EUSK, BRYG.
          Tie at round 2 between LASK, DEBO, EUSK, BRYG.
          Tie at round 1 between LASK, DEBO, EUSK, BRYG.
          Tie broken randomly.
          Eliminating candidate DEBO.
Round  8: Tie when choosing candidate to eliminate.
          Tie at round 7 between LASK, BRYG.
          Tie at round 6 between LASK, BRYG.
          Tie at round 5 between LASK, BRYG.
          Tie at round 4 between LASK, BRYG.
          Tie at round 3 between LASK, BRYG.
          Tie at round 2 between LASK, BRYG.
          Tie at round 1 between LASK, BRYG.
          Tie broken randomly.
          Eliminating candidate BRYG.
Round  9: Eliminating candidate LASK.
Round 10: Eliminating candidate FRYZ.
Round 11: Eliminating candidate EUSK.
Round 12: Eliminating candidate EDYT.
Round 13: Eliminating candidate RADE.
Round 14: Eliminating candidate BAKO.
          Candidate CHOJ is elected.
Round 15: Transferring surplus votes from candidate CHOJ.
Round 16: Eliminating candidate MACK.
          Candidate WOLY is elected.
Round 17: Transferring surplus votes from candidate WOLY.
Round 18: Eliminating candidate SLIP.
          Candidate ROZM is elected.
          Candidate KONI is elected.
          Candidate SOSN is elected.

Winners are CZEK, WOLY, CHOJ, LICH, ROZM, KONI, SOSN.

(—) Piotr Mikołaj.

Księstwo Sarmacji 2002-2005-2009-2012–2016 :: Webdesign HR :: Panel administracyjny