Konstytucja Księstwa Sarmacji Ustawy Rozporządzenia wykonawcze Księstwo Sarmacji Dziennik Praw Księstwa Sarmacji

Decyzje administracyjneNadanie tytułów, orderów i odznaczeń, poz. 3323 [X]

Grodzisk, dnia 25 maja 2005 r.

Postanowienie Księcia

W sprawie nadania tytułów arystokratycznych i szlacheckich oraz orderów i odznaczeń państwowych

Wasze Ekscelencje,
Drodzy Mieszkańcy i Obywatele,
Drodzy Sarmaci!

Trzy lata temu, 25 maja 2002 r. o godz. 14:42 na listę dyskusyjną Księstwa Sarmacji trafiła pierwsza wiadomość. Nie odezwa, nie apel, nie płomienne przemówienie, nawet nie zwykłe powitanie obecnych. Wiadomością tą był wygenerowany przez serwer, najbardziej prozaiczny z możliwych, komunikat o nowym mieszkańcu Księstwa Sarmacji, Łukaszu Nowickim. Wspominam o nim nie tylko ze względu na osobę Sarmaty, którego postać odcisnęła, i odciska nadal, swoje znakomite piętno na całym naszym kraju. Przypominam ów komunikat również dlatego, iż ostatnia taka wiadomość trafiła na nasze forum 16 października 2002 r., niecałe pięć miesięcy później. Dlaczego? Było ich zbyt wiele...

Dzisiaj, 25 maja 2005 r., w Sarmacji osiedla się cztery tysiące sześćset osiemdziesiąty dziewiąty mieszkaniec. Podczas ostatnich tysiąca dziewięćdziesięciu sześciu dni dane nam było poznać, zaprzyjaźnić się — a nierzadko i pospierać — z wieloma wspaniałymi, niezapomnianymi osobami. Wiele z nich do dnia dzisiejszego, razem z nami, buduje lepszą, piękniejszą, wspanialszą Sarmację. Z wieloma jeszcze, dziś nieznanymi, przyjdzie nam zetknąć się w Księstwie. Trzy lata to ogrom czasu w życiu wirtualnego państwa. Kiedy powstawała Sarmacja, wielu mikronacji jeszcze nie było, kiedy Sarmacja obchodzi swoje trzecie urodziny, wielu z nich już nie ma. Przetrwaliśmy i jesteśmy dzisiaj najsilniejszym państwem, chociaż nie ma drugiego, które byłoby tak mocno doświadczone przez historię.

Trzy lata temu, w liście inauguracyjnym, pisałem: „Czeka nas wiele pracy nad stworzeniem takiego Księstwa Sarmacji, które stanie się prawdziwą wspólnotą, jednoczącą wszystkich jej mieszkańców wokół wspólnej idei. O tym, jakie będzie państwo nie decydują władze. O tym decydują obywatele, którzy każdego dnia, krok po kroku, budują jego siłę. O tym decydujecie Wy każdego dnia o każdej porze”. Dzisiaj mam ogromny zaszczyt, ale — przede wszystkim — wielką radość stwierdzić, iż słowa te, które pisałem wszak nie bez obaw o przyszłość Księstwa Sarmacji, przekuliśmy w czyn. Poprzez naszą ciężką pracę stworzyliśmy wspólnie prawdziwą wspólnotę, stworzyliśmy wspólnie najsilniejszą polską mikronację, stworzyliśmy wspólnie coś pięknego.

Lotar, król Franków mawiał, iż czasy się zmieniają, a my zmieniamy się wraz z nimi. Zmieniała się również Sarmacja. Gdy powstawało nasze państwo, znaliśmy się jedynie z internetowych kontaktów. Rok później zorganizowaliśmy pierwszy Zjazd Sarmatów, którego niepowtarzalna atmosfera pozostanie na zawsze w mojej pamięci. Dwa lata później spotykaliśmy się wielokrotnie podczas urodzin, spotkań czy drugiego Zjazdu Sarmatów. Trzy lata później inaugurujemy powstanie realnego stowarzyszenia, rozpoczynamy budowę ogólnopolskich struktur Wspólnoty Sarmackiej. Wierzę mocno w to, że tak, jak czyniliśmy to na przestrzeni ostatnich trzech lat, dzień po dniu będziemy tworzyć Sarmację jeszcze większą, jeszcze mocniejszą, jeszcze okazalszą.

Trzy lata temu, gdy obejmowałem godność Księcia Sarmacji, byłem uczniem trzeciej klasy liceum ogólnokształcącego, nie miałem jeszcze ukończonych osiemnastu lat. Dzisiaj jestem studentem drugiego roku politologii w moim rodzinnym mieście, Toruniu. Z perspektywy czasu mogę ten okres ocenić jako jeden z najbardziej ożywionych w moim życiu, chociaż zdaję sobie również sprawę z tego, iż był to jedynie przedsionek tego, co czeka mnie w przyszłości. Wiem jednak już teraz, jak wiele daliście mi Wy, jak wiele mogłem się od Was dowiedzieć, jak bardzo zmieniliście sposób, w jaki patrzę na innych ludzi i to, co nas otacza. Swoimi słowami, swoją obecnością, swoimi postawami pozwoliliście mi poszerzyć moje horyzonty. Za to Wam, jako osoba, z całego serca dziękuję.

Dzisiaj jednak mam ogromny zaszczyt i nie mniej wielką radość podziękować Wam, pod auspicjami naszego Majowego Święta, również jako Książę, w imieniu całej Sarmacji. Wyrazić Wam wyrazy najgłębszego uznania za waszą pracę, za Wasze zasługi położone dla Korony i Narodu Sarmackiego — dla tej Wspólnoty Sarmackiej, którą stanowimy na co dzień. Uhonorować tych, którzy w ciągu ostatnich miesięcy w sposób szczególny udowodnili swoją wierność Księstwu Sarmacji, swoje poświęcenie dla całej społeczności współczesnych Sarmatów, swoją dedykację dla wznoszenia naszej wirtualnej Ojczyzny na coraz to wyższy poziom. Na podstawie art. 7 pkt 15 Konstytucji Księstwa Sarmacji nadaję zatem:

 1. KRYSPINOWI BOBEROWI tytuł kawalera,
 2. KRZYSZTOFOWI BOJAROWI tytuł kawalera,
 3. ZBYSZKOWI BROWARCZYKOWI tytuł kawalera,
 4. JOHNOWI kawalerowi CASTEWAY'OWI tytuł baroneta,
 5. TOMASZOWI kawalerowi CHOJNACKIEMU tytuł barona,
 6. ROBERTOWI baronowi C. tytuł hrabiego,
 7. MICHAŁOWI DAHLKE tytuł kawalera,
 8. MATEUSZOWI wicehrabiemu GAWENDZIE tytuł hrabiego,
 9. WOJCIECHOWI kawalerowi KACZMARCZYKOWI tytuł barona,
 10. MARCINOWI KĘDZIOROWI tytuł kawalera,
 11. JAKUBOWI KUNZE tytuł kawalera,
 12. MICHAŁOWI MAJEWSKIEMU tytuł kawalera,
 13. MACIEJOWI baronowi POLESZCZYKOWI tytuł hrabiego,
 14. MATEUSZOWI SUSZKOWI tytuł kawalera,
 15. RAFAŁOWI baronowi SZCZEŚNIEWSKIEMU tytuł wicehrabiego,
 16. ALEKSOWI SOBECKIEMU tytuł kawalera,
 17. WIEŃCZYSŁAWOWI kawalerowi WIENSKO tytuł baroneta.

Ponadto, na podstawie art. 7 pkt 14 Konstytucji Księstwa Sarmacji mam zaszczyt nadać:

 1. MATEUSZOWI baronowi BARTKOWIAKOWI Krzyż Srebrny Orderu Wolności,
 2. MICHAŁOWI kawalerowi CZARNECKIEMU Krzyż Brązowy Orderu Wolności,
 3. JULIUSZOWI baronetowi CEZAROWI Krzyż Srebrny Orderu Wolności,
 4. ŁUKASZOWI DECOWI Krzyż Zasługi z Liliami,
 5. PRZEMYSŁAWOWI wicehrabiemu FIGIELOWI Krzyż Srebrny Orderu Wolności,
 6. JURIJOWI GAGARINOWI Krzyż Zasługi,
 7. markizowi JAKOBOWI Krzyż Oficerski Orderu Świętego Piotra,
 8. BARTKOWI JANICZKOWI Brązowy Medal Zasługi,
 9. KAMILOWI kawalerowi KORYCIORZOWI Krzyż Zasługi,
 10. PIOTROWI diukowi HASSELANDZKIEMU Krzyż Wielki Orderu Świętego Piotra,
 11. KRZYSZTOFOWI baronowi MACAKOWI Krzyż Srebrny Orderu Wolności,
 12. TOMASZOWI P-WI Brązowy Medal Zasługi,
 13. MUNDECKOWI PLIKOWSKIEMU Krzyż Zasługi,
 14. KRZYSZTOFOWI ROMANOWSKIEMU Krzyż Zasługi,
 15. ANDY'EMU kawalerowi RUTHEFORDOWI Krzyż Zasługi,
 16. WIKTOROWI hrabiemu SZPUNAROWI Krzyż Komandorski Orderu Świętego Piotra,
 17. WILHELMOWI TELLOWI Krzyż Zasługi z Liliami,
 18. MARCINOWI ZEMANKOWI Brązowy Medal Zasługi.

Boże, błogosław Sarmację!

Vivat Sarmatia!

(—) Piotr Mikołaj

Księstwo Sarmacji 2002-2005-2009-2012–2016 :: Webdesign HR :: Panel administracyjny