Konstytucja Księstwa Sarmacji Ustawy Rozporządzenia wykonawcze Księstwo Sarmacji Dziennik Praw Księstwa Sarmacji

Królestwo TeutoniiUchwały Senatu, poz. 9378 [X]

Srebrny Róg, dnia 20 maja 2017 r.

Uchwała Senatu Królestwa Teutonii nr 5/2017

ws. uczczenia 11 rocznicy wydarzeń Teutońskiego Maja

My, Senat Królestwa Teutonii, w 11 rocznicę Teutońskiego Maja, pragniemy uczcić pamięć wszystkich bohaterów tamtych wydarzeń – dzielnych synów Teutonii, z poświęceniem walczących o honor swojej ojczyzny i wyznawane przez nią wartości, w nierównej walce z grodziskim oprawcą.

Walczący, osamotniony kraj, nie mógł wówczas odzyskać niepodległości, a mimo to wydarzenia Teutońskiego Maja stały się niezapomnianym symbolem walki o suwerenność i zachowanie własnej tożsamości Teutończyków w obliczu determinacji ze strony tzw. władzy centralnej w dążeniu do złamania woli Narodu, wyplewienia z naszych serc i sumień wszystkiego co teutońskie i nakłonienia nas do apostazji z drogi umiłowania teutonizmu.

Teutonia nie ugięła się jednak wtedy i choć ofiara, którą musieliśmy ponieść, była wielka, nie ulegliśmy duchowemu zniewoleniu. Dzisiaj, w 11 rocznicę wydarzeń Teutońskiego Maja, pamięć o bohaterach tamtych dni umacnia tylko naszego ducha dążenia do wolności i prawdy.

Nie można przemilczeć, iż pomimo upływu 11 lat, ofiary tamtych nikczemnych zbrodni do tej pory nie zostały w sposób należyty upamiętnione, a czyny, których dopuściły się osoby sprawujące wtedy władzę w Księstwie Sarmacji, nie zostały dokładnie zbadane i nazwane – zgodnie z prawdą historyczną – zbrodniami przeciwko Narodowi Teutońskiemu.

Dzisiaj, stając w obliczu dziejowej powinności pielęgnowania w sercach naszych obywateli, ale i całej Sarmacji, pamięci o wydarzeniach z maja 2006 r., Senat Królestwa Teutonii uroczyście potwierdza, że wszyscy Ci, którzy w tamtych dniach odważyli sprzeciwić się grodziskiemu reżymowi, a przez lata byli szykanowani i gnębieni, często przedstawiani jako awanturnicy, buntownicy lub pospolici przestępcy, dobrze zasłużyli się Ojczyźnie, za co po wsze czasy będziemy im wdzięczni.

Chwała Bohaterom Maja! Niech żyje Teutonia!

(—)Adam Jerzy Piastowski
Marszałek Senatu

Księstwo Sarmacji 2002-2005-2009-2012–2016 :: Webdesign HR :: Panel administracyjny