Konstytucja Księstwa Sarmacji Ustawy Rozporządzenia wykonawcze Księstwo Sarmacji Dziennik Praw Księstwa Sarmacji

Państwowe akty prawneUchwały Sejmu, poz. 2393 [X]

Grodzisk, dnia 6 marca 2008 r.

Uchwała Izby Senatorskiej

w obronie Herbu Księstwa SarmacjiMy, Senatorowie Księstwa Sarmacji, występując w obronie herbu naszej Ojczyzny przed nieodpowiedzialnymi decyzjami Izby Poselskiej apelujemy do Obywateli Księstwa Sarmacji o odrzucenie w referendum projektu ustawy zastępującej Orła karykaturalnym Kukułem, będącym u podstaw swej genezy bytem prześmiewczym.

Przez długie lata istnienia Księstwa Sarmacji z dumą spoglądaliśmy na nasz piękny Herb oraz zawarty w nim wizerunek białego orła. Z szacunkiem odnosimy się do zaakceptowanej przez najwyższe władze przedinternetowej historii Księstwa jednak stoimy na stanowisku, że tradycja lat ostatnich, tradycja okresu internetowego przeważa nad tym co pozostaje jedynie na martwych kartach historii i podlega swobodnej interpretacji historyków.

Wspólnie potwierdźmy, że najwazniejsze symbole Księstwa Sarmacji nie powinny być przedmiotem koniunkturalnych decyzji lecz punktem odniesienia stałym na przestrzeni kolejnych lat istnienia naszej Ojczyzny. Wybierzmy tradycję. Wybierzmy Orła Białego.

(—) Michał mar. Ł..
Marszałek Izby Senatorskiej

Księstwo Sarmacji 2002-2005-2009-2012–2016 :: Webdesign HR :: Panel administracyjny