Konstytucja Księstwa Sarmacji Ustawy Rozporządzenia wykonawcze Księstwo Sarmacji Dziennik Praw Księstwa Sarmacji

Państwowe akty prawneUchwały Sejmu, poz. 620 [X]

Grodzisk, dnia 4 sierpnia 2006 r.

Uchwała Izby Poselskiej

o przedinternetowej historii Narodu Sarmackiego

Izba Poselska Księstwa Sarmacji wyraża stanowczy sprzeciw wobec czynienia z historii Naszej Ojczyzny przedmiotu walki politycznej. Nie do zaakceptowania jest sytuacja w której urzędnicy państwowi, których rolą jest służyć społeczeństwu, próbuję ograbić je z przeszłości i miejsc pamięci narodowej. Historia Księstwa jest jedna - narodowa, a nie partyjna lub prywatna.

Idąc za głosem serca oraz mądrości płynącej z Naszej Konstytucji, apelujemy o uszanowanie zawartych w niej gwarancji wolności. Każdy mieszkaniec Księstwa Sarmacji, niezależnie od pochodzenia oraz światopoglądu, ma prawo do pełnej informacji o historii swojego Kraju. Nikt nie ma prawa zatajać, bądź też nawoływać do zatajania, wydarzeń które trwale wrosły w świadomość narodową.

Historia nie jest z plasteliny. Nie można wraz z każdą kolejną zmianą koniunktury lub zmianą w sytuacji międzynarodowej zmieniać tego co białe - na czarne, a tego co czarne - na białe. Historia buduje się w oparciu o Nasze Narodowe przeżycia. Przeżycia materialne oraz duchowe. Nie tworzą jej uchwały izb parlamentu ani rządowe posiedzenia lecz spontaniczne utrwalanie się informacji w świadomości społecznej.

Apelujemy do wszytkich którzy uzurpują sobie prawo do decydowania o obrazie historii Księstwa Sarmacji o zaprzestanie prób przemienienia historii w produkt fabryczny - pozbawiony duszy i magii. Apelujemy o nie wykorzystywanie zajmowanych urzędów do recenzowania i cenzurowania tego co samoistnie uzyskało status historii Księstwa. Wreszcie, apelujemy o zaniechanie prób kodyfikacji mechanizmu tworzenia się historii - nie może ona być przedmiotem negocjacji oraz kompromisów. My odejdziemy - Historia zostanie.

(—) Matwiej mar. Skarbnikow,
Wicemarszałek Izby Poselskiej

Księstwo Sarmacji 2002-2005-2009-2012–2016 :: Webdesign HR :: Panel administracyjny