Konstytucja Księstwa Sarmacji Ustawy Rozporządzenia wykonawcze Księstwo Sarmacji Dziennik Praw Księstwa Sarmacji

Państwowe akty prawneUchwały Sejmu, poz. 6576 [X]

Grodzisk, dnia 2 czerwca 2014 r.

Uchwała Sejmu Walnego

z okazji 12. rocznicy powstania Księstwa Sarmacji

MY, NARÓD KSIĘSTWA SARMACJI,

W tym wyjątkowym dniu, dwanaście lat od założenia Księstwa Sarmacji, stojąc na straży ustawodawstwa już czterdziestą piątą kadencję, pełni zadumy i nadziei na świetlaną przyszłość, podejmujemy niniejszą uchwałę.

Wiele lat tłustych i wiele lat chudych doświadczyła nasza Ojczyzna. Zmiany stawały się teraźniejszością i wypychane zostawały kolejnymi zmianami. Wielu trwało przy niej, gdy była chora, wielu odchodziło, wielu wracało. Nieubłagane koło mikronacyjnej historii raz po razie wykonywało obroty, a jego tryby z mozołem, nieustannie ciągną nas ku nieznanemu. Różnie bywało, różnie bywać będzie, lecz jedno pozostaje niezmienne — duch.

Duch niezłomny w Sarmatach oraz siła niezwykła, która pozwala nam trwać i działać. Moc przezwyciężania trudności i wiara w to, że będzie lepiej. Wiara, która jest najważniejszym, najtrwalszym budulcem i najwyższą wartością, a także tym, co wyróżnia nas w bezmiarze mikronacyjnej stagnacji i defetyzmu.

Dzisiejszy dzień jest najlepszym dowodem naszej wytrwałości i oddania sprawie sarmackiej. Rozpiera nas duma, że każdego dnia przez te dwanaście lat mogliśmy współtworzyć Księstwo Sarmacji, a swoimi czynami umacniać jego fundamenty, dokładać doń cegły naszej pracy i budować w Narodzie serce. Serce, które właśnie teraz, w tych trudnych czasach, jest nam niesłychanie potrzebne i wręcz konieczne, by móc rozżarzyć na nowo aktywność w naszej ukochanej Ojczyźnie.

Możemy z ulgą dziś z ulgą powiedzieć, że choć wyczerpani i zniechęceni — przetrwaliśmy. Najtrudniejszy rok w życiu Księstwa dobiegł wypatrywanego od dawna końca. Wiele się zmieniło. Padło wiele słów, niekoniecznie mądrych, niekoniecznie dobrze dobranych, często raniących, krzywdzących i niepotrzebnych. Popełnione zostały błędy ciężkie w odwróceniu, wiele uraz trudnych w zapomnieniu i dużo ran, które jeszcze długo będą się jątrzyć.

Jest to jednak niezbywalne doświadczenie. Doświadczenie, które umacnia i uodparnia. Doświadczenie, które być może zaprocentuje i pozwoli nam w przyszłości uniknąć wielu niepotrzebnych problemów i wydarzeń, które znów pozostawiłyby Sarmację w opłakanym stanie. To ogromne wyzwanie przed nami i przyszłymi pokoleniami Sarmatów, by nie zapomnieć naszej historii i czerpać z niej dobre wzorce.

Pod wieloma względami rozwinęliśmy się, jednakże ważnym jest by kultywować i rozwijać tradycję oraz narrację, którym to wyrządzona została podczas tej zawieruchy dziejowej niewybaczalna krzywda. To w tym kierunku powinniśmy wspólnymi siłami pchnąć Księstwo, by wskoczyło na właściwe tory i odzyskało dawną świetność. Świetność, której podstawą była różnorodność i radosna twórczość Sarmatów dla Sarmatów.

Olbrzymim honorem jest w ten doniosły dzień móc spojrzeć na łopoczącą na wietrze biało-czerwono-niebieską flagę; orła srebrnego na herbie — z głową w lewo zwróconą, jakby spoglądającego z nadzieją w przyszłość; Samorządy budzące się z letargu i znów tętniące życiem; a przede wszystkim na nas, godzących się ze sobą, razem pracujących dla wspólnego dobra, i móc ze łzą w oku oraz radością w sercu zakrzyknąć:

Wiwat Sarmacja!
Wiwat Książę!
Wiwat Wszystkie Stany!

(—) Helwetyk książę Romański,
Marszałek Sejmu.

Księstwo Sarmacji 2002-2005-2009-2012–2016 :: Webdesign HR :: Panel administracyjny