Konstytucja Księstwa Sarmacji Ustawy Rozporządzenia wykonawcze Księstwo Sarmacji Dziennik Praw Księstwa Sarmacji

Państwowe akty prawneUchwały Sejmu, poz. 7899 [X]

Grodzisk, dnia 1 października 2015 r.

Uchwała Sejmu

w sprawie rozesłania do dawnych obywateli i mieszkańców listu zapraszającego ich do powrotu

My, posłowie na Sejm Księstwa Sarmacji, doceniamy wkład licznych pokoleń Sarmatów, którzy współtworzyli naszą wirtualną rzeczpospolitą. Wybitni prawodawcy wyszlifowali sarmackie prawo na jedną z najpiękniejszych jurystycznych pereł polskiego mikroświata; czcigodni pisarze, poeci i dziennikarze doskonalili twórczy warsztat, dzieląc się swoimi tekstami z innymi Sarmatami; animatorzy kultury wzbogacili swoimi staraniami dziedzictwo narodowe i dostarczali rzeszy mikronautów rozrywki, powodów do uśmiechu lub zastanowienia; dostojni webmasterzy i programiści poświęcali swój czas, żeby strony i systemy Księstwa zawsze były sprawne, aktualne i estetyczne.

Matka Sarmacja nie zapomina o swoich Dzieciach, ani o zasługach położonych dla Jej dobra, dlatego postanawiamy rozesłać do wszystkich Sarmatów, którzy nie logowali się do systemu informatycznego Księstwa od 2002 roku, list zapraszający Ich do powrotu. Wykonanie niniejszej uchwały składamy na barki Naczelnej Izby Architektury, która powinna w dwa tygodnie od przyjęcia niniejszej uchwały wysłać tekst załączony poniżej oraz na barki Instytutu Edukacji Sarmackiej, który w dwa tygodnie od przyjęcia niniejszej uchwały przygotuje stosowny kurs wprowadzający dla powracających Sarmatów.

ZAŁĄCZNIK
List zapraszający dawnych obywateli i mieszkańców do powrotu

Księstwo Sarmacji nie zapomniało!

Księstwo Sarmacji nie zapomniało o Twoich zasługach! Skoro ten list znalazł się w Twojej skrzynce, oznacza to, że wciąż są Sarmaci, którzy o Tobie pamiętają i z przyjemnością ponownie powitaliby Cię w swoich szeregach.

Czy w Twojej głowie nigdy nie pojawiły się plany, by powrócić do aktywnego działania w mikroświecie; by odnowić kontakty z ludźmi, z którymi Twoje działania nabierały większego sensu, by znaleźć odskocznię od realnego życia?

To prawda, że Sarmacja bardzo się zmieniła, nadal jednak pozostała wspólnotą ludzi, którzy chcą razem spędzać czas, budować społeczeństwo, politykę, kulturę, samorządy. Pomyśl o tym, co pozostało po Tobie w Sarmacji. Pomyśl o tym, że Twoje dokonania są legendą opowiadaną nowym przybyszom! Pomyśl, ile nowych rzeczy można osiągnąć, jeśli tylko powrócisz do Sarmacji!

Jak wygląda obecnie Sarmacja?

1. System gospodarczy

Obecnie w Sarmacji grono webmasterów i programistów zrzeszonych w Naczelnej Izbie Architektury stara się w miarę swoich możliwości i czasu wrócić dawną świetność gospodarki. Przeciętna aktywność gospodarcza ograniczyła się do pisania artykułów, którym możesz dać serce (to odpowiednik facebookowego kciuka), a to spowoduje wypłacenie autorowi tantiemy, lub możesz przekazać autorowi dotację. Działa również Poczta Baridajska, która przyczyniła się do niebywałego wzrostu działalności filatelistów. Poczta wciąż emituje nowe znaczki, które Ty możesz zbierać. Dodać do tego należy aktywność samorządów, które wprowadzają pewne rozwiązania, zapewniające im stałe źródło finansowania. W Baridasie działa komunikacja miejska - by móc wypowiadać się w almerskim dziale na forum, należy wykupić bilet, można również zakupić działkę w Almerze. W Sclavinii funkcjonuje System Ewidencji Gruntów (stworzony przez JKW Helwetyka Romańskiego, dawniej znanego jako Piotr Mikołaj), w którym możesz wykupić posesję w Eldoracie lub Krasnymstoku, co wiążę się z opłacaniem podatku oraz przywilejem wypowiadania się na forum. System, nad którym pracuje Naczelna Izba Architektury, nazywa się DSG.

2. Wsie lenne i prywatne oraz kantyny miejskie

Książę w uznaniu zasług nadaje wsie lenne, których odpowiedni próg wiąże się z nadaniem tytułu szlacheckiego lub arystokratycznego. Każdy może również zakupić od Rządu wsie prywatne. Wsie lenne i prywatne generują tzw. siłę roboczą, którą skupuje Rada Ministrów w zamian za liberty. Obecny Rząd planuje zmianę tego systemu i zastąpienie go rozwiązaniami wydajniejszymi. W każdym mieście działającym w DSG istnieją tzw. kantyny. Kantyny produkują, w zależności od poziomu industrializacji miasta, zupy, które należy kupować, by utrzymać zdrowie i kondycję.

3. Sejm, Kanclerz, Książę oraz sarmackie samorządy

Być może pamiętasz czasy, w których funkcjonował dwuizbowy parlament. Obecnie parlament jest jednoizbowy, a Senat uległ likwidacji. Obecnie Sejm wybierany jest w wyborach na trzymiesięczną kadencję z listy stronnictw (partii) oraz listy nowych obywateli. Obecnym Kanclerzem Sarmacji jest Gauleiter Kakulski, a Księciem Tomasz Ivo Hugo. Sarmacja składa się z trzech prowincji (Konsulat Sclavinii, Królestwo Teutonii, Korona Księstwa Sarmacji) oraz jednego kraju Korony (Królestwo Baridasu).

I co dalej?

Od Ciebie zależy, czy postanowisz wrócić do Sarmacji i ponownie aktywnie ją tworzyć. Jeśli zawitasz w progi Księstwa i nie będziesz rozumieć nowych realiów, zawsze możesz skorzystać z forum, kanału IRC lub tzw. ćwirka, by zadać nurtujące Cię pytanie. Z pewnością nie pozostanie ono bez odpowiedzi. Specjalnie dla Ciebie pracownicy IES przygotowali także poradnik, który w prosty i szybki sposób przybliży Ci dzisiejszą Sarmację i pozwoli rzucić się w wir życia. Znajdziesz go w tym miejscu.

Daj sobie szansę i wiedz, że Sarmacja pamięta i czeka na Ciebie!

(—) Markus mar. Arped,
Marszałek Sejmu.

Księstwo Sarmacji 2002-2005-2009-2012–2016 :: Webdesign HR :: Panel administracyjny